Reklama Google AdWords w Mapach Google

Reklama Google AdWords w Mapach Google

Reklama na Mapach Google jest skuteczną metodą na pozyskanie lokalnych klientów, którzy szukają w internecie różnych produktów i usług.

Reklama na Mapach Google jest skuteczną metodą na pozyskanie lokalnych klientów, którzy szukają w internecie różnych produktów i usług.

Internet jest nieodłącznym elementem współczesnego świata, dlatego dzisiaj, gdy ludzie czegoś szukają, robią to zwykle za pomocą wyszukiwarek. Już 50% użytkowników, którzy szukają produktów lub usług w swojej okolicy, najpierw używa do tego smartfona, a potem odwiedza znaleziony online sklep – i to najczęściej w tym samym dniu. Reklama na Mapach Google zwiększa szansę na to, że tacy klienci przyjdą właśnie do Ciebie!

Załóżmy, że prowadzisz w centrum Warszawy sklep z rowerami, który zajmuje się również naprawami. Gdy ktoś przebywający w tej części miasta złapie gumę lub będzie potrzebował założenia nowego łańcucha, może użyć Map Google do znalezienia najbliższego punktu, gdzie wykonywane są tego typu naprawy. Jeśli zapłaciłeś za reklamę w Mapach Google, użytkownikowi wyświetli się ona w dwóch miejscach: pod paskiem wyszukiwania oraz na samej mapie.

Oprócz lokalizacji na mapie reklama może też zawierać wskazówki dojazdu do sklepu oraz numer kontaktowy. Jeśli Twój sklep będzie można łatwo znaleźć, zarówno w sieci, jak i na ulicy, trafi do niego większa liczba potencjalnych klientów. A Ty płacisz tylko wtedy, gdy ktoś kliknie reklamę, aby uzyskać więcej informacji na temat Twojej firmy.

Aby reklamować się w Mapach Google, musisz mieć konto AdWords, na którym znajduje się opcja ustalania zasięgu Twojej reklamy. Niezbędna jest także aktualna wizytówka Google Moja Firma. Na tej stronie możesz dowiedzieć się, jak działa AdWords i jak ustalać zasięg reklam.

Jeśli skorzystasz z reklamy na Mapach Google, będziesz w stanie poinformować większą liczbę lokalnych klientów o tym, gdzie znajduje się Twoja firma, jak do niej dotrzeć, a także w jakich godzinach jest otwarta.

Informacje o lokalnych reklamach w wyszukiwarce

Zacznij reklamować się w AdWords

Chętnie Ci pomożemy – zadzwoń, aby uzyskać bezpłatną pomoc od Google *

800 486 080

Google icon

Osiągnij jeszcze więcej z Google AdWords

Rozwijaj swój biznes z AdWords

  • Umieść swoją reklamę w Google.
  • Reklamuj się lokalnie lub na całym świecie
  • Docieraj do właściwych osób we właściwym czasie
  • SPRAWDŹ WSZYSTKIE KORZYŚCI  

Polecane artykuły

* Dotyczy klientów, którzy przeznaczą na reklamy co najmniej 10 zł dziennie. Pomoc telefoniczna jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 18:00.