Zwiększ ruch w swoim sklepie za pomocą Google AdWords

Zwiększ ruch w swoim sklepie za pomocą Google AdWords

Użyj Google AdWords do zwiększenia ruchu w swoim sklepie, aby potencjalni klienci znaleźli Cię, gdy szukają tego co oferujesz. Dowiedz się, jak wykorzystać marketing online.

Zapewne myślisz, że kierowanie klientów na Twoje strony internetowe to jedyny sposób wykorzystania reklamy internetowej. Czy wiesz jednak, że Google AdWords może być kluczowym czynnikiem sprawiającym, że klienci będą częściej odwiedzać także Twój sklep stacjonarny? Badania pokazują, że 50% użytkowników, którzy używają wyszukiwania lokalnego na swoich smartfonach, jeszcze tego samego dnia odwiedza znalezione w ten sposób sklepy. W przypadku użytkowników komputerów stacjonarnych wskaźnik ten wynosi 34%.1

Korzystając z takich rozwiązań online jak Mapy Google, użytkownik nie ma problemu ze znalezieniem sklepu w internecie, a następnie odwiedzeniem go osobiście. Czy będzie w stanie znaleźć tam również Twój sklep? Dowiedz się więcej na temat przystosowania kampanii AdWords pod tym kątem.

Wskaż swoją lokalizację na mapie

Pierwszym krokiem do zwiększenia sprzedaży w Twoim sklepie jest zadbanie o to, by potencjalni klienci mogli znaleźć Twoją firmę. Upewnij się, że wyświetla się ona w Mapach Google we właściwej lokalizacji. Posłuży Ci do tego Google Moja Firma. Oznaczanie lokalizacji jest usługą darmową, dzięki której masz pewność, że potencjalni klienci nie będą mieć problemów z dotarciem do Ciebie. Zobacz, jak zweryfikować dane w Google Moja Firma.

Po weryfikacji połącz swoje konto AdWords z kontem Google Moja Firma. Pozwoli Ci to na zastosowanie innych rozwiązań AdWords, które mają na celu ułatwienie odnalezienia przez użytkowników Twojego sklepu lub punktu usługowego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych rozwiązaniach.

Zdobądź lokalnych klientów dzięki kierowaniu reklam na lokalizację

Jeżeli celem Twoich reklam jest zwiększenie ruchu w sklepie, a znajduje się on np. na Mokotowie, wówczas nie ma sensu pokazywać reklam w całej Warszawie. W takiej sytuacji budżet zostałby poświęcony na dotarcie do osób, które w większości nie będą chciały jechać na drugi koniec miasta, aby odwiedzić Twój sklep.

Zamiast tego możesz użyć dostępnej w AdWords funkcji kierowania na lokalizację. Pozwala ona na precyzyjne wybranie rejonów, w których pokazywana będzie Twoja reklama. Ogranicza to jej wyświetlanie tylko do osób, które znajdują się wystarczająco blisko, aby odwiedzić Twój sklep. Kierowanie na lokalizację jest polecane wszystkim firmom prowadzącym sklepy stacjonarne. To rozwiązanie pozwala nie tylko na przyciągnięcie nowych klientów, ale również na zoptymalizowanie wykorzystania budżetu przeznaczonego na AdWords. Dowiedz się więcej o kierowaniu na lokalizację.

Pokaż swój adres w rozszerzeniach lokalizacji

Niektórzy użytkownicy mogą korzystać z wyszukiwarki, aby jak najszybciej odwiedzić sklep z ofertą taką jak Twój, a wizyta na jego stronie jest dla nich rzeczą drugorzędną. Możesz skierować ich do siebie używając local extensions, czyli rozszerzeń lokalizacji. Pokażą one w reklamie adres sklepu, a w Mapach Google – drogę dotarcia do niego. W reklamach mobilnych lokalizacja zwykle zawiera również klikalny link. Na obsługiwanych urządzeniach może pokazać także, w jakiej odległości od sklepu znajduje się użytkownik.

Dowiedz się, jak dodawać rozszerzenia lokalizacji do Twoich reklam.

Doprowadź użytkownika do swoich drzwi dzięki kierowaniu reklamy na określony obszar

Jeżeli używasz rozszerzeń lokalizacji, pomyśl o ich praktycznym zastosowaniu w swoich reklamach. Wykorzystanie rozszerzeń lokalizacji różni się od zwykłego kierowania reklam na lokalizację, które to powoduje że reklama wyświetla się tylko we wskazanych przez Ciebie rejonach i w zależności od wysokości stawek. Wybór lokalizacji sprawi, że Twoja reklama będzie wyświetlana na dużym obszarze, ale możesz ograniczyć jej zasięg tylko do okolic swojego sklepu (lokalizacje w obrębie tego celu) oraz ustawić większe stawki, aby wyświetlać reklamy na wyższej możliwej pozycji w wyszukiwarce, w pobliżu swojej placówki. Dzięki takiej operacji przyciągniesz do sklepu klientów znajdujących się wystarczająco blisko, aby go odwiedzić.

Dowiedz się więcej na temat kierowania reklam na określony obszar.

Pozwól AdWords liczyć klientów

Store Visits – liczba wizyt w sklepie – to wskaźnik wchodzący w skład danych o łącznej szacunkowej liczbie konwersji (Estimated Total Conversions). Pokazuje on, ile osób odwiedziło Twój sklep po zobaczeniu jego reklamy. Szacuje się to na podstawie badania, jak blisko sklepu znajduje się klient podczas wyświetlania reklamy. Statystyki Store Visit podpowiedzą Ci, jak skuteczna jest Twoja reklama online, i jak wpływa na ruch w sklepie. Pomogą także w przygotowaniu reklam lepiej przystosowanych do potrzeb odbiorców kampanii.

Dlaczego wyniki Store Visits są tylko szacunkowe? Google stworzył ten wskaźnik z pełnym poszanowaniem prywatności i bezpieczeństwa użytkowników. Wyliczenia opierają się na anonimowych danych od reprezentatywnej grupy użytkowników, którzy mają włączoną funkcję Historii lokalizacji na swoich urządzeniach. Faktyczna lokalizacja użytkownika nigdy nie jest przekazywana reklamodawcy.

Musisz także pamiętać o innych kwestiach związanych z liczbą wizyt. Gromadzone dane śledzą tylko zachowania klientów odwiedzających lokalizację Twojego sklepu, bez wglądu w dokonywane w nim transakcje i konwersje. Jeśli chcesz stosować Store Visits, Twój sklep musi spełniać pewne warunki. Sprawdź wymagania niezbędne do korzystania z danych o liczbie wizyt w sklepie.

Dowiedz się więcej na temat wyliczania liczby wizyt przy użyciu AdWords.

Nie lekceważ wpływu, jaki reklamy online mają na ruch w sklepie.

Gdy tworzysz kampanię AdWords, która ma pomóc klientom znaleźć Cię zarówno w sklepie, jak i w sieci, oznacz swoją firmę na mapie jako miejsce docelowe dla osób szukających oferowanych przez Ciebie usług i produktów. Nie zapomnij przy tym o zapewnieniu im przyjemnych i łatwych zakupów. Te czynniki mogą zwiększyć ruch w Twoim sklepie.


1. https://think.storage.googleapis.com/docs/how-advertisers-can-extend-their-relevance-with-search_research-studies.pdf

Chętnie Ci pomożemy – zadzwoń, aby uzyskać bezpłatną pomoc od Google *

800 486 080

Google icon

Osiągnij jeszcze więcej z Google AdWords

Rozwijaj swój biznes z AdWords

  • Umieść swoją reklamę w Google.
  • Reklamuj się lokalnie lub na całym świecie
  • Docieraj do właściwych osób we właściwym czasie
  • SPRAWDŹ WSZYSTKIE KORZYŚCI  

Polecane artykuły

* Dotyczy klientów, którzy przeznaczą na reklamy co najmniej 10 zł dziennie. Pomoc telefoniczna jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 18:00.