Zdobądź nowych odbiorców lub zwiększ ich liczbę dzięki Sieci Reklamowej Google

Zdobądź nowych odbiorców lub zwiększ ich liczbę dzięki Sieci Reklamowej Google

Wykorzystaj opcję reklamowania się w sieci reklamowej Google (Google Display Network). Zwiększy ona szanse na dotarcie Twoich reklam do dużej liczby zupełnie nowych odbiorców.

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się widzieć baner reklamowy lub małe okienko reklamowe wkomponowane w czytany artykuł lub materiał wideo oglądany na stronie, była to reklama displayowa. Jeżeli korzystasz z AdWords, masz możliwość wyświetlania takich reklam w sieci reklamowej Google, która jest zbiorem stron docierających do ogromnej bazy użytkowników internetu na całym świecie.

Reklamy w wyszukiwarce Google pokazują Twoją ofertę użytkownikom szukającym czegoś, co masz do zaoferowania. W przypadku reklam w Google Display Network masz okazję pokazać się wszystkim, którzy przeglądają strony w tej sieci reklamowej. Co możesz zrobić, by zobaczyli Twoje reklamy graficzne i byli nimi zainteresowani?

Kierowanie reklam w sieci Google Display Network pozwala znaleźć właściwych odbiorców przy pomocy danych o ich zainteresowaniach, wieku bądź płci. Dzięki temu Twoje reklamy mogą być wyświetlane w witrynach powiązanych z prowadzoną przez Ciebie działalnością lub użytkownikom, którzy używają fraz i słów kluczowych, podanych przez Ciebie w ustawieniach AdWords.

Jakie masz z tego korzyści? Jeżeli ktoś szuka dokładnie tego, co oferujesz, istnieje duża szansa, że dzięki reklamie wejdzie na Twoją stronę. Jeśli zaś szuka czegoś innego, co jest w jakiś sposób związane z Twoją ofertą, masz okazję przedstawić mu swoją firmę, produkty i usługi, a to może zainspirować go do bliższego poznania Twojej firmy i wejścia na jej stronę.

Jak rozpocząć wyświetlanie reklam displayowych

Jeśli na swoim koncie AdWords nie wyświetlasz jeszcze reklam kierowanych na sieć reklamową Google , wykonaj następujące czynności:

 • Zaloguj się na swoje konto AdWords
 • Kliknij kartę „Kampanie,” a następnie wybierz „Nowa kampania”
 • Wybierz typ kampanii "Tylko sieć reklamowa”

W kampanii displayowej masz do wyboru różne typy kierowania. Zapoznaj się z dostępnymi możliwościami, aby wybrać te, które najlepiej będą odpowiadać Twoim potrzebom marketingowym.

Dotrzyj do odbiorców o konkretnych zainteresowaniach

Jak wskazuje sama nazwa, kierowanie reklam na podstawie zainteresowań polega na wyświetlaniu ich osobom, które interesują się danym tematem, produktem lub usługą. Są trzy kategorie tego typu odbiorców, a o wyborze właściwej decyduje sam reklamodawca:

 • Odbiorcy o podobnym zaintersowaniach:ta kategoria zawiera 80 różnych grup użytkowników, których łączą podobne zainteresowania lub hobby. Są wśród nich np. „miłośnicy sportu”, „fani gier komputerowych”, „miłośnicy samochodów” itp. Możesz wybrać spośród nich grupy, które potencjalnie będą zainteresowane oferowanymi przez Ciebie usługami lub produktami.
 • Niestandardowi odbiorcy o podobnych zainteresowaniach:zamiast wybierać konkretną grupę zainteresowań, możesz również stworzyć własną, używając odpowiednich słów kluczowych. Jeśli prowadzisz na przykład sklep z butami do biegania, to zamiast „miłośników sportu” możesz wybrać słowa kluczowe typu: „buty biegowe”, „trening przed maratonem”, „początkujący biegacz” itp. W takiej sytuacji Twoja reklama displayowa wyświetli się osobom, które szukają stron zawierających wymienione hasła. Możesz także wskazać adres konkretnej strony chętnie odwiedzanej przez biegaczy, np. bieganie.com lub swiatbiegania.com. W ten sposób wybierasz, gdzie będą wyświetlane Twoje reklamy.
 • Odbiorcy na rynku: tu celem jest dotarcie do określonych odbiorców, którzy aktywnie szukają produktów lub usług podobnych do tych, jakie możesz mieć w ofercie. Osoby te mogą na przykład właśnie kupować lub oglądać buty do biegania na różnych stronach, a wówczas wyświetli im się Twoja reklama.

Aby dodać kierowanie na odbiorców do swojej kampanii AdWords:

 • Stwórz kampanię typu „Tylko sieć reklamowa”, jak opisano to powyżej
 • Wybierz „Brak celu marketingowego”" i „Wszystkie opcje”
 • Na poziomie “Tworzenie grupy reklam” wybierz „Zainteresowania i remarketing”
 • Możesz wybrać różne typy odbiorców z rozwijanego menu. Oczywiście powinny to być osoby, potencjalnie zainteresowane Twoją ofertą.

Kierowanie na dane demograficzne

Kierowanie demograficzne umożliwia pokazywanie Twoich reklam dokładnie sprecyzowanym odbiorcom. W sekcji „Dane demograficzne” zaznacz pola wyboru obok danych demograficznych, na które chcesz kierować reklamy:

 • Wiek: „18-24”, „25-34”, „35-44”, „45-54”, „55-64”, „65 lub więcej” i „Nieznany”
 • Płeć: „Kobieta”, „Mężczyzna”, „Nieznana”
 • Status rodzicielski: „Ma dzieci”, „Nie ma dzieci”, „Nieznany”

Jeśli Twoja działalność pasuje do danej grupy lub kombinacji wybranych grup, kierowanie demograficzne pomoże zawęzić odbiorców Twoich reklam tylko do osób, które mogą być szczególnie zainteresowane tym, co masz do zaoferowania. Możesz połączyć kierowanie demograficzne z kierowaniem na odbiorców o podobnych zainteresowaniach oraz odbiorców na rynku, aby zyskać bazę cennych potencjalnych klientów. Przypuśćmy, że prowadzisz sklep z artykułami dziecięcymi i chcesz wypromować wózek przeznaczony do używania podczas do joggingu. W takiej sytuacji wybierzesz odbiorców o statusie „ma dzieci” w powiązaniu z zainteresowaniami takimi jak „fitness” czy „bieganie”.

Możesz również wykluczać wyświetlanie swoich reklam w wybranych kategoriach. Jeśli na przykład sprzedajesz produkty dla ludzi starszych, wówczas Twoja kampania powinna być kierowana tylko do docelowej grupy wiekowej. W ustawieniach kampanii wyłącz wyświetlanie we wszystkich grupach wiekowych poza „65 lub więcej”.

Miej na uwadze, że im bardziej szczegółowe są Twoje ustawienia, tym mniej osób zobaczy Twoje reklamy. Testuj różne kombinacje odbiorców, aby zobaczyć, które generują największy ruch.

Aby ustawić kierowanie demograficzne w swojej kampanii:

 • Wejdź na kartę „Sieć Reklamowa” na swoim koncie AdWords.
 • Kliknij „+ Kierowanie” i wybierz grupy, w odniesieniu do których chcesz stosować kierowanie demograficzne.
 • Kliknij „Dodaj kierowanie” i zaznacz opcje, które chcesz zastosować.

Jeśli chcesz, aby Twoje reklamy docierały do szerszej grupy użytkowników, skorzystaj w swojej kampanii z funkcji kierowania na sieć reklamową Google. Dzięki niej możesz zyskać zupełnie nowych odbiorców lub zwiększyć liczbę dotychczasowych klientów.

Chętnie Ci pomożemy – zadzwoń, aby uzyskać bezpłatną pomoc od Google *

800 486 080

Google icon

Osiągnij jeszcze więcej z Google AdWords

Rozwijaj swój biznes z AdWords

 • Umieść swoją reklamę w Google.
 • Reklamuj się lokalnie lub na całym świecie
 • Docieraj do właściwych osób we właściwym czasie
 • SPRAWDŹ WSZYSTKIE KORZYŚCI  

Polecane artykuły

* Dotyczy klientów, którzy przeznaczą na reklamy co najmniej 10 zł dziennie. Pomoc telefoniczna jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 18:00.